KONST / Litografier / Grafiskt blad 16003102
*
nr 1600 3102
Raoul Dufy
(1877-1953), Frankrike
Grafiskt blad, Efter. "Sädesfältet". Tryckt signatur. Litografiskt tryck. Bildmått: ca 52,5x64,5 cm, yttermått inklusive ram: 56x69 cm
Raoul Dufy, fransk bildkonstnär född 1877 i Le Havre, Frankrike, död 1953 i Forcalquier, Frankrike.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2024
kl 18:18:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/2 17:36:02
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Raoul Dufy
Raoul Dufy, fransk bildkonstnär född 1877 i Le Havre, Frankrike, död 1953 i Forcalquier, Frankrike.
Läs mer om Raoul Dufy
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk fransk designer fransk konstnär franska franska designers franska konstnärer franskt franskt måleri grafiskt blad litografier litografiskt tryck raoul dufy
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 20:29
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:41
-
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 19:28
*
Raoul Dufy
Raoul Dufy, fransk bildkonstnär född 1877 i Le Havre, Frankrike, död 1953 i Forcalquier, Frankrike.
Läs mer om Raoul Dufy
nr 1600 3102
Raoul Dufy
(1877-1953), Frankrike
Grafiskt blad, Efter. "Sädesfältet". Tryckt signatur. Litografiskt tryck. Bildmått: ca 52,5x64,5 cm, yttermått inklusive ram: 56x69 cm
Raoul Dufy, fransk bildkonstnär född 1877 i Le Havre, Frankrike, död 1953 i Forcalquier, Frankrike.
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/2 17:36:02 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Raoul Dufy
Raoul Dufy, fransk bildkonstnär född 1877 i Le Havre, Frankrike, död 1953 i Forcalquier, Frankrike.Läs mer om Raoul Dufy
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk fransk designer fransk konstnär franska franska designers franska konstnärer franskt franskt måleri grafiskt blad litografier litografiskt tryck raoul dufy
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 20:29 -
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:41 -
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 19:28